Dioptrické brýle
Brýlové čočky
Sluneční brýle
Služby
Kdo jsme?
Kde nás najdete?

Brýlové čočky

Právě nyní u nás získáte 20 % slevu na značkové brýlové čočky Rodenstock. Platí i na progresivní (multifokální) a pracovní brýlové čočky.

Akce platí do 30. 6. 2024 při zhotovení kompletní zakázky, slevu nelze sčítat s jinými akcemi či poukázkami. Jedná se o zdravotnický prostředek. Více informací v optice.

Nejlepší brýle pro mě?

Zorientovat se v nabídce brýlových čoček může být pěkně zapeklité. Progresivní čočky či jednoohniskové, je v tom nějaký rozdíl? A co jsou vlastně ty pracovní čočky? Co je to tenčení? A je to vůbec řešení vhodné pro mě? Doufáme, že následující řádky Vám pomohou tyto otázky zodpovědět. Pokud byste se rádi dozvěděli více, zašlete nám svůj dotaz emailem nebo se přijďte zeptat do naší optiky.

ZÁKLADNÍ TYPY BRÝLOVÝCH ČOČEK

Jednoohniskové brýlové čočky

Základním řešením vad jsou jednoohniskové čočky mají na své ploše pouze jednu dioptrii a umožní Vám vidět zhruba do věku 40 let na všechny vzdálenosti. Později nám však umožňují vidět pouze na jednu vzdálenost (dle své dioptrické hodnoty). Pokud již potřebujete brýle nejen na dálku, ale i na čtení jsou pro Vás více vhodné progresivní čočky.

Progresivní brýlové čočky („multifokály“)

Progresivní čočky běžně nazývané multifokály, jsou moderním řešením pro nositele, kteří potřebují brýle na dálku,ale zároveň se u nich již projevují potíže se čtením. Protože střídání brýlí může být nepohodlné a v některých situacích vyloučené, vznikly nejprve bifokální čočky (na dálku se segmentem do blízka) a později vznikly progresivní čočky. Výhodou progresivních čoček je navržení designu tak, aby se dioptrie při změně pohledu z dálky do blízka plynule měnily, a tím je zajištěno pohodlné vidění na všechny vzdálenosti (dálka, střed i blízko). Progresivní čočky jsou individuální záležitost, každý máme jiné potřeby, dioptrické hodnoty a parametry hlavy. Z tohoto důvodu je potřeba zvolit pro každého jiný typ progresivních čoček. Zároveň musíme věnovat řádnou péči jejich přesnému vyměření. Doporučujeme při pořízení těchto brýlí překontrolovat dioptrie a provést centraci naším novým speciálním elektronickým přístrojem. Se správným výběrem progresivních čoček Vám rádi poradíme.

Pracovní brýlové čočky (tzv. office čočky)

V určitém věku se začínáme potýkat s obtížemi nejen na čtení, ale i při práci s počítačem. Stolní počítače leží ve větší vzdálenosti než např. kniha, kterou bereme do rukou. Tím pádem jsou klasické brýle na čtení příliš silné. Pokud potřebujete v práci střídat práci na počítači s pohledem do blízka (např. do dokumentů) jsou pro Vás pracovní čočky optimálním řešením. Pracovní brýlové čočky poskytují široké zorné pole při pohledu na střední i blízkou vzdálenost. Na rozdíl od progresivních čoček jsou určeny i pro nositele, kteří nemají dioptrie na dálku a jsou přímo určené pro práci na počítači.

ÚPRAVY BRÝLOVÝCH ČOČEK

Povrchové úpravy brýlových čoček

Co tyto vrstvy vlastně umí? Tvrzení chrání brýlové čočky před jejich poškrábáním. Antireflexní úprava nám eliminuje nežádoucí odlesky a tak pomáhá lépe vidět při běžných situacích, ale také například v noci, při sledování televize či práci na počítači. Hydrofóbní a antistatická vrstva zabraňují rychlému znečištění brýlových čoček a napomáhají snadnému čištění. Na tyto vrstvy se dají nanést další speciální filtry, jako je filtr na počítač nebo filtr pro řidiče.

Sluneční brýlové čočky

Víte, že do vybraných slunečních brýlí Vám můžeme vložit dioptrické sluneční čočky?

Nosíte dioptrické brýle avždy jste toužili po pěkných slunečních brýlích? Nelíbí se či nevyhovují Vám samozabarvovací skla?

Není problém, do vhodných slunečních obrub Vám můžeme nechat zhotovit dioptrické sluneční čočky. V nabídce máme mnoho barev i provedení. Vybrat si můžete nejen celoplošnou barvu nebo tzv. gradál, ale můžete si přiobjednat i dnes opět velmi módní zrcadlovou úpravu. Zároveň doporučujeme na zadní stranu čočky nanést antireflexní vrstvu, aby se Vám přes brýle pohodlně dívalo i v případě, kdy na Vás svítí slunce zboku.

Samozabarvovací brýlové čočky

Rádi na sluníčku nosíte tmavé brýle, ale nechcete u sebe nosit více brýlí? Pak je tu možnost samozabarvovacích brýlových čoček. Tyto čočky jsou k dostání ve třech barvách (šedá, hnědá a zelená). Samozabarvovací technologie je založena na UV záření, proto se nemusíte bát, že by se Vám čočky zabarvily v místnosti, neboť tam UV záření neproniká. Je důležité zdůraznit, že ze stejného důvodu se Vám tyto čočky nezabarví ani za volantem Vašeho vozu!

Brýlové čočky pro snížení progrese krátkozrakosti

Krátkozrakost nebo-li myopie je oční vada, která vzniká zejména v dětství a v období dospívání. Nejčastěji je způsobena nadměrnou délkou oka. Jednoduše řečeno krátkozrakému člověku příliš oko vyrostlo. Vzhledem k tomu, že v populaci velmi rychle přibývá krátkozrakých lidí, věnuje se mnoho výzkumů vývoji brýlových (např. brýlové čočky MiYOSMART, MyCon a další) a kontaktních čoček, které by progresi myopie zpomalovali. Důležité je nasadit tento typ korekce včas a upravit i životní styl. Nově poskytujeme poradenství v této oblasti i u nás.